Jdi na obsah Jdi na menu
 


Která vlass je pro vás stvořená?

9. 1. 2010

Než si začnete vybírat class, musíte se trochu rozhodnout, jakou pozici chcete ve hře zastávat, zda budete radši vzadu podporovat ostatní léčivými kouzly, nebo jestli chcete naopak ničit příšery svým velkým mečem.

 

Chci být TANK (Být nezničitelný, ale za to dávat menší poškození než ostatní)

Tankové jsou nejhledanější a nejváženější osoby ve WoWku, protože být tank není jen tak, nejdřív si na to musíte sehnat dostatečný equip (výzbroj) a musíte to i umět. Většina tanků začínala jako healeři a nebo DMG a sbírali při tom výzbroj na tankování, aby se do toho později mohli pustit. Každopádně pokud už nakonci budete tank, tak máte postaráno o to, že se nebudete nudit a budete furt někde.

 

Paladin

Začnu paladinem, protože ho vidím tankovat nejčastěji. Pokud chcete tankovat jako paladin, zvolte si protect talenty. Musíte pak mít jednoruční zbraň v kombinaci se štítem. Paladin je jako tank celkem dobrý, pokud si umí správně udržet aggro.

Warrior

V poslední době vidím málokdy tankovat warriory. Je to nejspíše proto, že sehnat za wara equip na tankování je těžké a stejně tak je těžké samotné tankování, protože war musí k udržení aggra správně využívat více svých spellů. Nicméně jakmile vše umí a má i dobrý equip, stává se z něj dobrý tank. Talenty na tankování jsou u něj protection a stejně jako u palacha bude pak potřebovat jednoruční meč a štít.

Druid

Druid na tanka potřebuje více stamky a armoru než paladin a war, ale protože se mu to docela dobře shání, i on může tankovat dost často velmi dobře. Musí si zvolit Feral Combat talenty a sbírat správný equip... Tankuje se v bear formě, která přidává armor a tak je v ní druid odolnější a navíc v ní má spelly na udržování aggra.

Death Knight

Zatím sem moc death knightu tankovat neviděl, ale s Frost talenty ve Frost prezenci je i Death Knight dobrý tank, ale myslím, že to za něj musí být těžší, než za ostatní classy.

 

Chci být HEAL (léčit zraněné kamarády a udržovat tanka naživu)

Healové jsou dost důležití, protože bez nich by tank byl hned mrtvý. Sehnat si equip (výzbroj) na heal je poněkud jednodužší než na tanka, i tak ale musí heal předvídat, kdy je čas healit a nesmí healit zas moc, protože by tím přebral tankovi aggro a příšery by šli na něj.

 

Druid

Na WotLKu je druid nejlepší healer. Ačkoliv spousta věcí naznačuje, že by měl být nejlepší priest, není tomu tak. Pokud je priest i druid ve stejném setu (například má každý s1), vždy bude lepší druid, poněvadž mu k healu pomáhají HoTky (spelly, které doplňují život postupně, třeba sto života každé tři vteřiny), které neberou moc aggra a jso udobré v tom, že udržují život i v tom případě, že by byl druid třeba ve stunu. Druid musí mít resto talenty, ale je dobré si je trochu namixovat s balance, ale jen tak v poměru 60 resto a jen 11 balance. Genesis v balance je třeba ukázka talentu, který se hodí i pro heal druida. Nakonec bych chtěl říct ještě to, že druid má také dobré buffy (spelly, které zlepšují staty kamarádům) a může také rušit poisony (otravy) a debuffy (spelly, které snižují staty kamarádům (debuffy dávají nepřátelé))

Paladin

Paladin technicky healuje dvěma spelly. Holy light, které se dlouho vyvolává, ale vyléčí hodně života a lesser healem, který je pravý opak, protože se castí chviličku, ale doplní málo. Nevýhoda paladina je, že nemá žádné HoTky. Může ale rušit otravu a debuff. Jako talenty si musí zvolit holy a mít v jedné ruce zbraň a v druhé buďto štít se staty pro léčitele a nebo off-heand orb (věc, která se drží v druhé ruce a zvyšuje staty jako třeba lucerna).

Priest

Priest je ta opěvovaná healing class. Nicméně k tomu, aby healoval dobře, musí mít dobrý equip a hodně many. Má dobré healy, ale jediná HoTka je renew a to stojí pěkně za houby. Dispell debuffu a poisonu je sice dobrý, ale i tak by mohl být něco víc. Talenty si zvolte holy a k mace v jedné ruce si do druhé přidejte off-heand orba se statama na healing.

Shaman

Zatímco na tBC byl šaman asi nejlepší heal, v lecčem i lepší než priest, nyní je podle mého mínění absolutně poslední... Málokdy vidim šamana healit a když už, má na to skutečně dobrý equip. Výhoda šamana jsou totemy, ale shánět pro něj equip pořádnej je někdy až nadlidský úkol. Talenty na healing jsou u něj restoration.

 

Chci být SPELL DMG (Poškozovat nepřátele velkými ránami kouzly)

Spell DMG je docela dost, nicméně pokud vás to baví, proč jejich řady ještě nerozšířit. Spell DMG je mimo jiné hodně dobré do arén, ale i v PvE se uplatní.

 

Mág

Zde je podle očekávání první mág. Mágovo silná kouzla, kde bych zmínil Pyroblasty, Firebolty a podobné jsou skutečně silné a mág by neměl chybět v žádném raidu. Jako talenty je zde úplně jedno, co si vyberete, protože každý tvrdí něco jiného a každé jsou silné v něčem, já osobně mám docela rád fire mixovaný s arcane... Kde má fire velkou převahu, ale je to na vás.

Druid

Druid může být skutečně dobré spell DMG, pokud si zvolí balance talenty (zase dobré trochu mixnout s resto, ale tak v poměru 61 balance a 10 resto). Může pak přivolávat na pomoc stromy, odhazovat nepřátele hurricane vlnou, starfallem a hurricanem může navíc dávat poškození více příšerám najednou.

Warlock

Warlocka teď zmíním spíše okrajově. Warlock je dost silný díky různým dúmonům, které si může přivolat, jenže nedoporučoval bych ho začátečníkům, protože je to asi nejtěžší class ve hře. Když už ho budete hrát, tak je jedno, jaké talenty si zvolíte, každé jsou na spell DMG a každé jsou silné.

Priest

Priest s Shadow talentama je také velmi dobré DMG, které spůsobuje velké poškození a zároveň má pár triků v rukávu... Pokud má dost many, tak je jedno z nejlepších DMG a když heal zemře, může ho rychle nahradit i se shadow talentama.

Shaman

Shaman je také docela dobré spell DMG, ale nedosahuje kvalit classů popsaných výš. Nadruhou stranu jeho chain lighting způsobuje velké poškození všem nepřátelům v dosahu... Zvolit si určitě musíte elemental talenty.

Hunter

Hunter je něco trošku jiného, jedná se spíš o ranged damage, protože hunter nekouzlí, nýbrž střílú z luku. Musíte mít u sebe dostatek šípů. Navíc si hunter může ochočit zvíře, které mu pomůže v boji, ale zas ho pak musí krmit. Hunter je pak docela dost silný. Tady jsou každopádně na ranged DMG všechny druhy talentů, ale doporučuji Beast Mastery.

 

Chci být MEELEE DMG (Způsobovat zranění nepřátelům ranami zblízka)

Meelee DMG má stejně jko Spell DMG za úkol co nejrychleji zlikvidovat nepřítele... Musí si ale dávat trochu pozor, protože když by způsoboval moc poškození, mohl by nepřítele natahnout na sebe a umřít i přes snahu tanka. Většinou se meelee DMG kombinujou se Spell, takže se do dungu bere třeba jeden meelee a jeden spell, takže se nebojte, že se na vás nedostane.

 

Paladin

Zvolíte-li si retribution talenty, bude váš paladin dobré DMG, které způsobuje velké rány... Musíte pak mít nějakou dobrou dvouruční zbraň, dost populární jsou zbraně Dirkee's Superstructure, která se dá koupit v aukci nebo padá z NPCčka zvaného Dirkee a Titansteel Destroyer, který vám za nějký ten obnos může vyrobit nějaky blacksmither.

Rogue

S dvěma jednoručníma zbraněma se Rogue stává bitevním a vraždícím strojem, který se vynoří ze stínu a zabije vás dřív, než se hnete. Se subtlety talentama je to spíše DPS, což znamená že dává menší rány rychle za sebou. Zatímco normální DMG dá za deset vteřin jednu ránu za 2000, DPS dá každou sekundu ránu za 200 takže je to v závěru stejné. DPS má tu výhodu, že mu nevadí když missne (mine cíl). Když missne DMG jednu svou ránu, musí na další čekat nějakou dobu. Tím, že DPS dává rány rychle za sebou, tak si ani nevšimne, že některé missly. Nadruhou stranu DMG má výhodu, že dá spoustu příšer na jednu ránu. Každopádně s každými talenty je Rogue silné DMG.

Warrior

Fury i Arms warrioři jsou skvělí DMG, Fury se specializuje na boj se dvěma zbraněma a připomíná spíše DPS, zatímco arms má jednu zbraň, ale dává s ní velké pecky. Na warra se navíc dobře shání equip (výzbroj).

Shaman

Ano, i shaman může být meelee DMG, pokud si jako talenty zvolí enhancement. Může si pak zaklít zbraně speciálnímy kouzly, takže pak budou způsobovat větší poškození nebo budou třeba k poškození přidávat element ohně. Totemy navíc shamanovi pomůží dávat ještě víc DMG, takže i on se hodí.

Death Knight

Death knight je také super DMG. Jsou dvě možnosti fury s jednou dvouruční zbraní dáva pecky, kterými navíc vysává život a doplňuje ho sám sobě. Naopak Unholy se specializuje na vyvolávání a může si přivolat armádu nemrtvých ghoulských služebníků. V každém případě DK je také dobrá volba na DMG, ale musíte hold nejdřív mít nějakou jinou class lvl 55.

Napsal: Mike W.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood Coerce : Blood pressure chart

(ASiffflidgence, 28. 7. 2018 5:28)

Pression arterielle est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-dosage-france/

WaraWoW

(Co?jak? kde?, 13. 11. 2012 15:36)

Pořádny Q na rychlý exp? Sem kdyštak Fury a tak nevím kam mam jít jelikoš tam kde sem mi uš to skoro nic nedává a tam se mi uš nechce expit celý dny 1 lvl . Diki a ten web se ti povedl . Nechápu ty co si tady pořád stěžují kdyš sou tak chytří tak at si udělají vlastní a at si to skusí. A neotravují někoho kdo chtěl prostě pomoc. :)

WaraWoW

(Co?jak? kde?, 13. 11. 2012 15:33)

Ahoj mě se osobně tvoje stránka líbí ale měl bych dotaz. Mám Waru 71 a chtěl sem mít uš něco nachystaného na lepší lvl. Tak sem chcel někde nakoupit věci pro 80+ na pve/pvp . Ale kdyš sem vše měl tak mi v oblasti kde sem expil došly Q nevíš o nějake oblasti kde se dobře expí 75+? Nebo kde sou aspoň

...

(quantum, 19. 10. 2012 8:16)

Chcete si jednoduše přivydělat z pohodlí svého domova? Vše potřebné najdete na: www.revolucni-prijem.cz/1C5CDE

Žij a nech žít...

(Neku, 20. 1. 2011 22:28)

Moniko, laskavě nenavštěvuj tyhle stránky když se ti nelíbí, co kdybys příště až omylem zas navštívíš podobnou stránku s kterou nesouhlasíš, místo dementního komentáře rači klikla na šipku zpět, nebo zavřela prohlížeč? A vzdělávat se? Síla tvého komentáře svěčí že bys to sama potřebovala...

Re: prace ktera je slušná se pozna :)

(:), 6. 2. 2012 18:05)

fakticky nemam pochyb sem novaček a fakt celej den sem hledal co je dobre na healera a chtel sem ho proste a ted ktery talent na priesta kdyz je teda nej a dokonce sem se i dozvedel ze druid je nej no ocenil bych kdyby tam bylo ete co jako potrebuje ale toje jedno uplne super urcite si toho restotationa dam a dekuji moc za radu :)

?

(Borec na DK, 23. 1. 2012 17:19)

Nejak si to nedal stim ze DK tankuje s frost talentama a frost presenci. Tankuje se s blood bo blood ma spelly na taunt.

Re: ?

(Xenty, 23. 1. 2012 19:41)

Pokud jsi tak inteligentní a zkušený s WoW, tak zajisté víš, že za dob WotLKu Death Knight skutečne tankoval s frost talenty. Až pak na Cataclysmu došlo k velkým talentovým změnám a tudíž nyní k tankování slouží blood talenty.

OOO

(wow skiller, 22. 11. 2011 19:45)

víš o wow velkééé hovno

Pekne

(Smookies, 2. 10. 2011 9:49)

Stranka je velice pekna povedlo se ti to

jn

(macko, 2. 10. 2011 0:06)

pekne stranky akorat sem nepochopil u toho DK talenty fury :-) ale nava kazdy se preklikne.a shaman je brutal DPS na deatbringerovi 25000 dps (damage per second) a ktomu tankovi jen bych chtel dodat ze DK s dost dobrym EQ a talenty myt v blood tak z vlastni skusenosti si dovolim rict ze blood dk tank si dokaze v pohodicce solovat bosse.. lord marrovgar 11minut solo na 10 hc. ale krasne stranky..zacatecnikum jak bylo zmnineno to urcite pomuze..

Nedostatky

(Lariel, 13. 4. 2011 11:07)

dobra prace ale musis se o wow hodne ucit DK muze byt tank blood frost i unholy a je tam spousta dalsich nedostatku, ale jinak dost dobre nakym zacatecnikum to urco pomuze

Blbci

(Monika, 21. 12. 2010 19:48)

Tahle stránka je jak pro debily,a vy ste taky pěkný debilove,radsi prestante hrat naky posrany WoW a bezte se vzdelavat

Ty si kokot

(Kokote, 28. 2. 2011 16:42)

Drš piču kokote

Re: Blbci

(.., 11. 4. 2011 22:49)

Ty kurwo táhni pokud se ti to tady nelíbí tak támdle nahoře je křížkk.. WoW ko je nej !!!

...

(Xenty, 21. 1. 2011 15:28)

WoW asi nebude az takova blbost, vzhledem k tomu, ze to hraje tolik lidi. Krom toho WoWkari jsou zcela normalni lidi, alespon co se vetsiny tyce. To je jak kdybys odsuzovala vsechny co hrajou CoD, vsechy co hrajou CS nebo vsechny hrace Metinu... Neres to, co delame ve svem volnem case... Jo a co se tyce vzdelani... Zadnej "blbec" WoWko nepochopi, protoze WoW neni zrovna nejjednoduzsi hra. Vetsina mych kamaradu co hrajou WoW je na gymnaziu a nebo po nem sla na vejsku, takze az takovy blbci to nebudou...